İzmit Koleji Anadolu Lisesi, 2011 yılından itibaren Fenomen Özel Eğitim Koçluğu, İzdüşüm Özel Öğretim Kursu ve Ünitem Temel Lisesi geçmişi, tecrübesi ve kalitesiyle öncelikle Kocaeli’nin sonrasında da Türkiye’nin eğitimde öncü kurumlarından biri olmak ülküsüyle yola çıkmıştır.

Amacımız, eğitim ve öğretimin temel esaslarından, genel ahlaki ve toplumsal değerlerden taviz vermeden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirme ülküsünü ilkemiz olarak benimseyerek bizlere emanet edilen gençlerimize liseden üniversiteye kadar yol gösterici olmaktır.

Gençlerimizin kararlı bir şekilde hedeflerine ulaşmak için attığı her adımda, elde edecekleri her başarıda onlara etkin bir rehberlik ile tam destek olmayı amaçlamaktayız. Kalıplaşmış rehberlikten uzak Etkin Rehberlik, Profesyonel Eğitim Koçluğu, Motivasyon ve Stres Yönetimi, Doğru ve Verimli Ders Çalışma Sistemi Özel İzmit Koleji Anadolu Lisesi’nin en önemli yapı taşlarıdır. Öğrencilerimize pozitif iletişim becerisini kazandırmak, yaşatarak ve yaptırarak nasıl öğreneceklerini öğretmek, her alanda akademik donanıma sahip olmalarını sağlamak, çözüm odaklı olmalarını ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarını sağlamak temel ilkemizdir.